Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Technická analýza: Peugeot by mohol dobehnúť konkurentov

Investície 15.01.2013 | 19:23 0 Komentárov

Francúzsky výrobca automobilov Peugeot bol jedným z najhorších titulov v Európe v minulom roku. Stratil 45 percent svojej trhovej hodnoty, zatiaľ čo konkurenti ako BMW a Volkswagen zaznamenali rekordné predaje a rast hodnoty akcií od 45 do 50 percent. Ale ako som uviedol v mojej analýze akcií Pioneer, minuloročné prepadáky by mohli byť tento rok víťazmi, píše Kim Cramer Larsson, technický analytik Saxo Bank.

Parametre obchodu

  • Inštrument: Peugeot
  • Burza: UG:XPAR
  • Podpora: 4,36; 5,45; 5,80 a 6,15
  • Rezistencia: 6,58; 7,28; 7,43; 9,31; 10,93
  • Pozícia: vstup na súčasnej úrovni
  • Úvodný stop: 6,0 = 6 percent
  • Cieľ: 9,30 = 30 percent

Divergencia minulého roku

Z týždňového grafu je vidno, že akcia bola za posledných 12 mesiacov prepredaná – (skratový, neodôvodnený, panický výpredaj akcií). Odchýlka indexu relatívnej sily (RSI) jasne ukazuje nerovnováhu. Objem obchodov padá od vrcholu v polovici minulého roka, ale zdá sa, že by mohol stúpať.

Signálne úrovne kĺzavého priemeru konvergencie a divergencie (MACD) tiež naznačujú, že môžeme v tomto roku vidieť nárast ceny.

Prvá prekážka k založeniu strednodobého býčieho trendu je vrchol z tretieho kvartálu minulého roka – približne 7,28, ktorý je práve pod Fibonacciho úrovňou odporu 23,6.

saxo-peugeot-jan-15-a

Krátkodobý býčí sentiment

Na dennom grafe môžeme už od decembra jasne vidieť býčí trend, ktorý má vyššie maximá a vyššie minimá testujúce úroveň odporu 61,8 z medvedieho trendu tretieho a štvrtého kvartálu a 200 denný kĺzavý priemer z januára. Môžeme vidieť malú prekážku, ale dnešný pohyb môže viesť k ďalším ziskom v nasledujúcich dňoch.

RSI je býčí, teda nad prahom 60 a bez nárastu zmien v objeme, keď cena stúpa nahor a zmeny objemy spomaľujú, keď sa cena zastaví, čím sa zvýrazňuje býčí sentiment akcie.

Vrchné bolingerove pásmo sa rozširuje na 45 stupňov, zatiaľ čo nižšie pásmo je ploche.

Prielom nad 200 denný kĺzavý priemer, nasledovaný uzavretím nad 7,28 môže podporiť býčí trend, čím sa akcia dostane na silnejšiu úroveň odporu 9,30.

saxo-peugeot-jan-15-b

Riziko: Ekonomické spomalenie, ktoré zredukuje európsky predaj áut. Hľadanie silnej podpory a znovuodmietnutie rizika pred prekročením 200 denného kĺzavého priemeru.

Zdroj: Kim Cramer Larsson, technický analytik Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *