Streda 28. októbra. Meniny má Dobromila

Thajsko zakázalo bankám obchodovať s kryptomenami

Investície 12.02.2018 | 14:11 0 Komentárov

Thajsko je po Južnej Kórei a Číne, ďalšou krajinou, ktorá prijíma reštrikčné opatrenia proti kryptomenám. Banky a finančné inštitúty budú mať zakázané robiť obchody s digitálnymi menami.

Thajské banky nebudú môcť investovať do kryptomien ani obchodovať s nimi. Oznámil to guvernér thajskej centrálnej banky Veerathai Santiprabhob.

Nebudú môcť taktiež vykonávať zmenárenskú činnosť, teda meniť kryptomenty za tradičné meny, a ani ponúkať obchodné platformy pre tento účel. Podobne ako v ďalších bankách, napríklad v Bank of America a JP Morgan Chase, nebudú môcť ani thajské inštitúcie akcetovať využívanie kreditných kariet na nákup kryptomien. Nebudú môcť poskytovať ani poradenstvo v tejto oblasti.

Dôvodom tejto rozsiahlej reštrikcie sú obavy regulátora týkajúce sa potenciálnych podvodov spojených s kryptomenami, napríklad ich využívanie v organizovanom zločine, či terorizme. Thajsko sa tak pridáva k ďalším krajinám regiónu. Tieto opatrenia sú jedným z hlavných dôvodov tohtoročného oslabenie virtuálnych mien na čele s bitcoinom, ktorý z decembrového maxima 20 tisíc dolárov klesol vo februári po šesť tisíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial