Utorok 19. novembra. Meniny má Alžbeta

Titul banka roka sa vrátil do rúk Slovenskej sporiteľne

Banky 07.11.2018 | 16:17 0 Komentárov

Titul Banka roka sa po roku vrátil Slovenskej sporiteľni, ktorá vystriedala na stupni víťazov minuloročného víťaza VÚB a tretie miesto obhájila Tatra Banka.

Slovenská sporiteľňa zvyšovala podiely na trhu úverov a vkladov. Po ročnej prestávke bola opäť najväčšia banka v krajine Slovenská sporiteľňa najziskovejšou bankou, hoci jej zisk klesol medziročne skoro o štvrtinu.

Zmena bola aj v kategórii Poisťovňa roka, kde zvíťazila poisťovňa Allianz. Druhé miesto obsadila spoločnosť MetLife a na treťom mieste skončila Generali. Daňovníkom roka sa znovu stala automobilka Volkswagen Slovakia. Ocenenie firma roka si už po šiestykrát odniesla spoločnosť z IT oblasti Eset. Titul Investor roka získal Jaguar Land Rover Slovakia a Manažérom roka sa stal Michal Meško, konateľ spoločnosti Martinus.

Fincentrum je už šiesty rok hrdým partnerom kategórie Banka roka v rámci prestížneho ocenenia TREND TOP. Víťaza tejto kategórie vyhlásil František Dragúň, člen predstavenstva a riaditeľ obchodu. Získala ho najväčšia banka v krajine.

Spoločnosť Fincentrum, ako hrdý organizátor prestížneho ocenenia Fincentrum Banka roka v Českej republike, sa rozhodla opäť podporiť slovenské podujatie organizované týždenníkom Trend. „Od roku 2012 sme najväčším sprostredkovateľom hypoték na slovenskom a českom trhu, preto je logické, že podporujeme práve túto kategóriu,“ uviedol František Dragúň.

Týždenník TREND každoročne udeľuje ocenenia pre najlepších manažérov, firmy, banky či poisťovne roka, vlani pridali aj kategóriu Daňovník roka pre najväčších platiteľov daní a odvodov. Slávnostný ceremoniál a odovzdávanie ocenenia sa konali za účasti prezidenta pána Andreja Kisku a ďalších významných hostí v priestoroch budovy Slovenskej filharmónie v Bratislave 6. novembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *