Nedeľa 09. decembra. Meniny má Izabela

Tri spôsoby ako získať lepšiu cenu poistenia

Ako najčastejšie uzatvárate poistenie? Chodievate priamo do poisťovne? Alebo máte svojho poradcu? Prečítajte si o spôsoboch, vďaka ktorým budete mať na poistení lepšiu cenu ako sused!

Možno vás pri pomyslení na poistenie striasa. Nechce sa vám tým zaoberať a nutnosť uzavrieť poistenie podvedome stále odkladáte. Je ale pravdou, že poistenie je dôležitou súčasťou našich životov. Niektoré typy poistení sú zo zákona povinné, iné dobrovoľné. Za každú poistku však musíme platiť. Pozrieme sa preto na spôsoby ako ušetriť.

1. Porovnania na internete

Stačí „vygúgliť“ tie správne kľúčové slová a nájdete hneď niekoľko stránok, ktoré porovnávajú poistenie. Porovnanie bude obsahovať jeden typ poistenia, niekoľko poisťovní, podmienky produktu a ceny. Je naozaj vhodné spraviť si krátky prehľad o cenách v jednotlivých poisťovniach.

Zistíte, ktoré poistenie je drahé a kde majú naopak dobré ceny. Tieto stránky väčšinou ponúkajú aj uzatvorenie poistenia online. Takže si môžete kliknúť na najlákavejšiu ponuku a poistenie okamžite „podpísať“. Keď však stále nemáte dosť infomácií, môže to byť zbytočne unáhlený krok.

2. Finančný sprostredkovateľ

Oslovenie finančného sprostredkovateľa môže byť v takom prípade veľmi rozumné. Musíte sa len uistiť, že sprostredkovateľ spolupracuje so všetkými poisťovňami. Vďaka tomu vám vie poskytnúť dokonalý prehľad. Znamená to dozvedieť sa všetko o cenách aj ďalších podmienkach poistenia.

Sprostredkovateľa si treba vedieť správne vybrať. Môžete dať na odporúčania od vašich známych, overiť si ho na internete, a aj v registri NBS. Dobrý finančný sprostredkovateľ vám poskytne kvalitné informácie, porovná ceny a poskytne informácie o špecifikách tej, ktorej poistky. Nechajte si preto poradiť od odborníka.

3. Spravte si fyzicky prieskum

Niektorí ľudia sa však radšej spoliehajú na tradičné metódy. Znamená to obehnúť si všetky dostupné poisťovne. Fajn je spísať si dôležité body z toho, čo v danej poisťovni zistíte. V každej dostanete konkrétnu ponuku a tie si potom môžete medzi sebou porovnať. Návštevou pobočky poisťovne získate navyše skvelý prehľad o kvalite a schopnostiach jej pracovníkov.

Overíte si ich serióznosť, ochotu a odbornosť, alebo pravý opak. Veľa ľudí stále preferuje osobný kontakt pred počítačom, treba si však uvedomiť, že takéto porovnanie vám zaberie čas aj energiu.

Ako ste na tom vy? Ktorý spôsob sa vám pozdáva najviac?
Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho!

Roman Gálik – územný riaditeľ Fincentra

Jedna odpoveď na “Tri spôsoby ako získať lepšiu cenu poistenia”

  1. Marián píše:

    1.Porovnania na internete sú vždy zbytočne unáhlený krok. Tri rôzne porovnávače a tri rôzne ceny. Často klient prehliadne rôzne poisťované riziká a podmienky odškodnenia. Niekde je pri úrazoch podmienka PN-ka, inde odškodňujú napr. od 10 dňa…

    2. Tak, ako nie je univerzálny profesionálny lekár, (chirurg, ortopéd, súčasne kardiológ, či kožný a očný), tak neexistuje ani dobrý sprostredkovateľ, ktorý by dôsledne poznal a vedel porovnať všetky produkty všetkých poisťovní.

    2. Najvhodnejší je spôsob obehnutia všetkých dostupných kamenných poisťovní a zadať úplne zhodné zadanie. Ani to ale ešte neznamená úspech a to najlepšie. Ak dáte v jednej poisťovni úplne zhodné zadanie trom agentom, aby o sebe nevedeli, tí sú schopní vyprodukovať tri (aj cenovo) rozdielne ponuky. Prečo vás chce ten najdrahší okradnúť? Kvôli vyššej provízii, ktorá je často pár euro, ale vás to stojí i 20, ale i viac euro navyše.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *