Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

Úbohý začiatok nového mesiaca

Investície 03.09.2012 | 20:43 0 Komentárov

Prvý obchodný deň nového mesiaca sa niesol v znamení voľna na amerických parketoch. Američania si užívajú svoj sviatok práce a to znamenalo minimálnu volatilitu na trhoch počas rána. Európske akciové indexy síce dokázali rásť, no objemy obchodov boli vskutku tragické. Akcie tak pravdepodobne chcú dobehnúť dlhopisy a komodity, keďže piatkového Bernankeho si až tak neužili.

Ako informuje analytik Capital Markets Peter Bukov, volume na akciovom trhu bolo dnes na výsmech a trhy si tak užili mierny rast.

Devízový trh dnes stál na mieste a nič zaujímavé sa tam neudialo. EURUSD skončilo dnes poobede na 1.2570, v podstate tam kde dnes začalo. Jediný pohyb sme zaznamenali na austrálskom dolári. V noci sme videli dáta z Austrálie, ktoré sklamali. Maloobchodné tržby vyšli na –0.8% verzus predpoklad 0.3% a predchádzajúci údaj 1.2%. Taktiež sklamali aj operatívne zisky spoločností na kvartálnej báze. Výsledok –0.7% oproti odhadom 1.1% je taktiež negatívny. Aussie tak poklesol voči doláru o 0.8% a obchoduje sa na úrovni 1.024. Z Veľkej Británie dnes zverejnili dáta PMI vo výrobe, tie vyšli pozitívne na 49.5 verzus 46.1 konsenzus.

V poobedných hodinách sa na trhu už nič zaujímavé neudialo a trhy sa obchodovali do strany. Európske akciové benchmarky tak končia nasledovne: FTSE100 +0.65%, DAX30 +0.58%, IBEX35 +0.12%, CAC40 ++1.01%.

Zdroj: Peter Bukov, analytik Capital Markets o.c.p., a.s.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *