Utorok 11. decembra. Meniny má Hilda

Účet pre deti je vhodným nástrojom zvyšovania finančnej gramotnosti

Banky 15.08.2016 | 11:50 0 Komentárov

V spolupráci s mBank uverejňujeme seriál expertných poradní o bankových produktoch. Čitatelia môžu svoje otázky posielať na adresu redakcia@investujeme.sk. Odpovede mBank budeme následne zverejňovať v pravidelných intervaloch.


Chcela by som sa spýtať, či vaša banka ponúka niečo špeciálne aj pre rodiny s deťmi. Máme jedného predškoláka, ktorý v septembri nastupuje do školy, a ďalšie bábätko je na ceste. Vopred ďakujem.
 Ľubica

svitakova-mbank

Odpovedá Šárka Svitáková, produktový manažér, mBank.

„Dobrý deň, pani Ľubka. Gratulujeme Vám k novému členovi rodiny a želáme, aby všetko dobre dopadlo. Rodiny s deťmi a hlavne s mamičkami na materskej dovolenke určite poteší každé euro. Preto  by som Vám, dospelým, odporučila bežný účet mKonto, ktorého založenie a vedenie je bezplatné. Aj takáto drobnosť Vám vie ušetriť desiatky eur ročne. 

Aktuálnou novinkou je možnosť založiť mKonto pre deti. Môžete ho otvoriť deťom od narodenia až do dovŕšenia 15 rokov. Podobne ako v prípade bežného mKonta je jeho otvorenie a vedenie účtu zadarmo. Tento detský produkt je ideálny prostriedok na zvyšovanie finančnej gramotnosti, nakoľko dieťa má pasívny prístup do internet bankingu a mobilnej aplikácie. To znamená, že nemôže peniaze vyberať, alebo ich odosielať na iné účty.

Má však možnosť presúvať si ich medzi vlastnými účtami, pretože okrem mKonta pre deti má k dispozícii až štyri sporiace účty eMax Plus so zvýhodneným úrokom. Tieto sa dajú pomenovať podľa toho, na čo chce sporiť, či už pôjde o bicykel, telefón, tablet alebo výlet.

Vy ako rodič zároveň vidíte všetky pohyby na detskom účte v samostatnom internet bankingu s vyššími právami a ako zákonný zástupca máte možnosť posielať peniaze aj na iné účty a realizovať ďalšie úkony. Umožňuje vám to mať prehľad napríklad o tom, na čo vaše ratolesti míňajú svoje vreckové a zároveň ich môžete postupne učiť spravovať si vlastné financie.“


ČI: 15082016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *