Piatok 27. novembra. Meniny má Milan

Ukrajinský prezident je 6. najbohatším občanom krajiny

Majetok Petra Porošenka vzrástol minulý rok o jednu pätinu. Bol to jediný nárast v prvej desiatke najbohatších ľudí na Ukrajine.

Prezidentovi nárast majetku v čase ekonomickej krízy v krajine na politických preferenciách určite nepridá. Jeho agendou pri nástupe do funkcie okrem iného bolo znížiť vplyv oligarchie na chod krajiny. Podľa všeobecnej mienky k tomu nedošlo.

P. Porošenko ďalej sľúbil, že svoje aktíva po vstupe do politiky predá. Doteraz tak ale neurobil. Dôvodí to všeobecne nevhodným prostredím pre predaja majetku.

Prezidentovi príjem prinášajú najmä cukrovinkárske závody Roshen. „Aj napriek kríze jeho závody zvyšujú kapacitu a dobýjajú nové trhy,“ uviedol týždenník Novoje Vremja, ktorý informácie o majetkových pomeroch priniesol. Podľa neho majetok P. Porošenka vlani vzrástol o 20 percent na hodnotu 979 mil. dolárov (889 mil. eur)

Najbohatším Ukrajincom je naďalej oceliarsky magnát Rinat Achmetov, Jeho majetok dosiahol hodnotu 4,5 miliardy, čo predstavuje pokles o 56 percent. Ceny komodít na svetových trhoch totiž klesli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial