Streda 05. augusta. Meniny má Hortenzia

Union bude pri PZP odmeňovať vodičov, ktorí najazdia menej ako 5000 km ročne

Poistenie 07.07.2020 | 14:28 0 Komentárov

Poisťovňa začína poskytovať zľavy na povinnom zmluvnom poistení pre príležitostných vodičov. Podmienkou je najazdiť ročnej menej ako päť tisíc kilometrov.

Poisťovňa Union znížila ceny PZP plošne o 30 percent. Ide však o podmienečné zníženie. Nárok na zľavu majú všetci vodiči, ktorí najazdia ročne menej ako päťtisíc kilometrov. Nájazd sa bude dokazovať fotografiou počítadla kilometrov pri uzatváraní zmluvy a po roku platnosti zmluvy.

Poisťovňa tak reaguje rastúci počet príležitostných šoférov. Podľa jej štatistík sa mení správanie vodičov, z ktorých časť začína využívať aj alternatívne spôsoby prepravy. Svoj vplyv na to mal aj koronavírus.

Poisťovňa Union zaznamenala po pandémii korona vírusu zvýšený počet málo vyťažovaných vozidiel. „Podľa našich interných štatistík, takmer 300 tisíc vodičov najazdí za rok menej ako päť tisíc kilometrov. To je denne maximálne 13 kilometrov,“ hovorí Michal Špaňár, riaditeľ poisťovní Union. Vysvetlil, že aj kvôli korone sa počet málo vyťažovaných vozidiel ešte zvýšil.

Počas pandémie totiž množstvo firiem zavrelo svoje kancelárie a zaviedli systém homeoffice. Ľudia tak pracujú z domu a autá im stoja nevyužité na parkoviskách. „Mnohí si z preventívnych dôvodov zakúpili bicykle alebo elektrické kolobežky, aby sa vyhli presunom vozidlami MHD. No a veľa ľudí dokonca prišlo dôsledkom koronakrízy o prácu. V oblasti dopravy boli prevádzky taxislužieb štátom zakázané, celkovo sa zastavila aj zmluvná preprava, osobné autá či mikrobusy zostali stáť vo firemných vozových parkoch.“ hovorí Maroš Palesch, dopravný konzultant.

„Všetky tieto dôvody nás prinútili zamyslieť sa, že by to povinné zmluvné poistenie asi malo byť lacnejšie,“ dodáva M. Špaňár. Zľava však môže byť zaujímavá aj pre dôchodcov, majiteľov firiem, ktorým kvôli korona kríze stojí vo vozovom parku alebo rodiny, kde je jedno auto využívané podstatne menej ako druhé. Zľava je účinná od 1. júla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *