Sobota 24. októbra. Meniny má Kvetoslava

UNIQA formálne ukončila prevzatie skupiny AXA v strednej a východnej Európe

Poistenie 16.10.2020 | 11:19 0 Komentárov

UNIQA získala povolenia regulačných orgánov, čim formálne zavŕšila prevzatie spoločností AXA pôsobiacich v Poľsku, Českej republike a na Slovensku v hodnote jednej miliardy eur.

Akvizíciu jednotlivých spoločností skupiny AXA pôsobiacich na Slovensku, v Poľsku a Českej republike ohlásila UNIQA začiatkom februára.

Transakcia bola formálne ukončená po udelení všetkých nevyhnutných povolení, čo napriek situácii sťaženej súčasnými bezpečnostnými opatreniami trvalo osem mesiacov.

S kúpnou cenou približne jedna miliarda eur sa táto transakcia stala najväčším nákupom UNIQA Insurance Group AG v histórii, ako aj doposiaľ najväčšou akvizíciou v odvetví rakúskeho poisťovníctva v strednej a východnej Európe.

Na Slovensku pribudne Uniqa 750 tisíc klientov

Na Slovensku získa UNIQA poisťovňa 750 tisíc nových zákazníkov. Ročné predpísané poistné by sa malo po fúzii posilniť o cca 112 miliónov eur. UNIQA si tak na Slovensku upevní svoje štvrté miesto a zvýši svoj trhový podiel na viac ako desať percent.

Akvizícia znamená aj vstúp UNIQA na dôchodkový a investičný trh na Slovensku. Fúzia spoločností AXA pod značku UNIQA na slovenskom trhu by mala byť právne ukončená do leta 2021.

Tak na Slovenskuako aj v Českej republike a v Poľsku teraz patrí skupina UNIQA do top päťky v odvetví. Pribudlo jej päť miliónov nových zákazníkov s poistným 800 miliónov rur, čím celkový počet klientov skupiny vzrástol na viac ako 15 miliónov. “Nákupom si UNIQA dlhodobo posilňuje postavenie na vysoko konkurenčných rastových trhoch strednej a východnej Európy,” uvádza spoločnosť.

Strategická akvizícia v strednej Európe

„V strednej a východnej Európe úspešne pracujeme už 20 rokov. Pre nás sú rastové trhy v strednej a východnej Európe druhým domácim trhom. Kúpou spoločností AXA, ktoré so svojím ziskovým retailovým obchodom a vyváženým sortimentom produktov perfektne zapadajú do našej dlhodobej stratégie rastu, sme teraz jednou z vedúcich poisťovacích skupín v strednej a východnej Európe“, komentuje Andreas Brandstetter, generálny riaditeľ skupiny UNIQA Group.

Kvôli akvizícii nebolo potrebné navyšovať kapitál. Nákup bol financovaný z vlastných zdrojov a tiež emisiou 10-ročného senior dlhopisu, s objemom emisie 600 miliónov Eur.

Aj po akvizícii je UNIQA naďaleji dobre kapitalizovaná. Ratingová agentúra Standard & Poor’s potvrdila spoločnosti UNIQA rating „A“ pre dlhodobú bonitu a finančnú silu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial