Pondelok 30. novembra. Meniny má Ondrej, Andrej

USA uznávajú, že Čina plní obchodnú dohodu podpísanú začiatkom roka

26.10.2020 | 11:22 0 Komentárov

Čina podstatne zvýšila nákup amerických poľnohospodárskych výrobkov, čo je jedným z významných bodov prvej fázy obchodnej dohody medzi dvoma veľmocami uzatvorenej začiatkom roka.

Čína už nakúpila americké poľnohospodárske produkty v hodnote 23 miliárd dolárov, čo je zhruba 71 percent z hodnoty stanovenej v prvej fáze dohody.

Poľnohospodárstvo je jednou zo štyroch oblastí, kde sa Čína zaviazala zvýšiť nákupy amerického tovaru a služieb. predaj americkej kukurice do Číny dosiahol historické maximum 8,7 milióna ton, zatiaľ čo kontrakty na predaj sójových bôbov z USA pre budúci rok sú na dvojnásobnej úrovni v porovnaní s rokom 2017.

Vývoz bravčového mäsa z USA do Číny dosiahol rekord už za prvých päť mesiacov tohto roku. Vývoz hovädzieho mäsa a výrobkov z hovädzieho mäsa do augusta bol viac ako trojnásobne väčší než v roku 2017.

Aj napriek zlepšeniu vzťahov medzi oboma veľmocami je ďalšie pokračovanie tohto trendu otázne. Do vzájomného vzťahu totiž vstúpila pandémia koronavírusu a obviňovanie Číny ako zdroja nákazy. V ďalších fázach obchodnej dohody sa mali riešiť autorské práva, patenty, čí ľudské práva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial