Sobota 31. októbra. Meniny má Aurélia

V Bratislave rastú ceny starších bytov

Bývanie 11.08.2016 | 16:26 0 Komentárov

Napriek masívnej developerskej výstavbe je v Bratislave stále nedostatok hotových dvojizbových a trojizbových bytov. Upozorňuje na to prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, Ján Palenčár. Výsledkom je rast cien starších bytov. 

V niektorých lokalitách hlavného mesta sa podľa neho ceny medziročne zvýšili o 10 až 15 percent.

Keď ľudia nevedia nájsť vhodný nový byt, kde by mohli do pol roka bývať, obracajú sa sekundárny trh. To spôsobuje enormný nárast cien starých bytov, povedal pre TASR.

Napriek aktuálnemu boomu rezidenčných projektov totiž nie je podľa neho na bratislavskom trhu dostatok hotových nových bytov. Táto situácia však pravdepodobne nebude trvať dlho. Už onedlho sa dostanú na trhu hotové byty, ktoré sú teraz vo výstavbe.

Najväčšia časť klientov má záujem o Ružinov, Ružinov je dnes druhá najdrahšia lokalita po Starom Meste. Je to dobrou dostupnosťou do mesta, vynikajúcou infraštruktúrou, veľkým podielom zelene, ktorý tu je a nízkou kriminalitou oproti niektorým iným lokalitám. A ceny sú, samozrejme, podstatne nižšie ako v Starom Meste, čiže klienti si môžu dovoliť kúpiť si nehnuteľnosť v Ružinove.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial