Pondelok 22. októbra. Meniny má Sergej

V Bratislave sa predstavia slovenskí ekonómovia úspešní v zahraničí

Zajtra sa na Ekonomickej univerzite v Bratislave začne vedecká ekonomická konferencia s medzinárodnou účasťou pod názvom Bratislava Economic Meeting. Konferencia je pokračovaním úspešného stretnutia slovenských ekonómov pôsobiacich na zahraničných univerzitách a inštitútoch s vedcami zo Slovenska, ktoré sa prvýkrát konalo v roku 2008.

„Cieľom konferencie BEM 2010 je priblíženie modernej ekonómie a financií študentom a odbornej verejnosti zo Slovenska a širšieho regiónu. Rozhodli sme sa preto na tohtoročnú konferenciu pozvať známeho ekonóma, profesora Botonda Koszegiho z University of California – Berkeley, ktorý vystúpi s plenárnou prednáškou o využití behaviorálnej ekonómie v hospodárskej politike. Ďalšie sekcie konferencie sú venované otázkam fungovania trhov, ekonómie práce, spravovaniu spoločnosti, manažérskej ekonómii, bankovníctvu či inovatívnym metódam, akými sú laboratórne a terénne ekonomické experimenty,“ uviedol člen organizačného výboru Maroš Servátka z Virtual Scientific Laboratories a University of Canterbury.

Stiahnite si program konferencie!

Organizátori podujatia Bratislava Economic Meeting 2010 sa po prvý raz rozhodli uskutočniť aj verejnú prezentáciu ekonomických inštitúcií pod názvom Bratislava Economic Fair (BEF) 2010.

Cieľovou skupinou prezentácie sú nastupujúca mladá generácia ekonómov, výskumní pracovníci, vysokoškolskí učitelia a ekonomickí a finanční analytici. Bratislava Economic Meeting 2010 je spoločne organizované nezávislým občianskym združením Virtual Scientific Laboratories, Ekonomickou univerzitou v Bratislave a ekonomickým inštitútom CERGE-EI. Konferenciu podporila Nadácia Tatra banky.

Zdroj: TS Tatra banky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *