Utorok 23. októbra. Meniny má Alojzia

V Bratislave vystúpi profesor Péter Kondor

V stredu 10. novembra vystúpi na v posluchárni C Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Mlynskej doline v Bratislave mladý talentovaný vedec z CEU v Budapešti profesor Péter Kondor.

Prednáška na tému „The delegated Lucas tree“ (voľný preklad „Vplyv nárastu delegovaného kapitálu na stratégie obchodovania a rovnovážne ceny“) bude venovaná dôsledkom pozorovanému nárastu podielu kapitálu, ktorý investori zverujú profesionálnym manažérov fondov. Okrem iného sa ukazuje, že delegovaný kapitál je úspešnejší v dobách recesie a menej úspešný v dobách expanzie.

Péter Kondor je odborným garantom American Economic Review, Economic Journal, Journal of Economic Behaviour and Organization, Journal of Economic Theory, Journal of Finance, Journal of Political Economy, International Journal of Central Banking, RAND Journal of Economics and Review of Financial Studies.

Magisterský titul v odbore Ekonómia získal na Central European University v roku 2002 a PhD. z oblasti financií obhájil na London School of Economics v roku 2006. Počas svojho štúdia vyhral EÚ-Archimedes Prize v roku 2002 a ocenenie GAM v roku 2005.

Prednáška profesora Kondora bola pripravená v súlade s cieľom Nadácie Tatra banky podporovať kvalitné inovatívne vzdelávacie projekty na vysokých školách a sprostredkovať študentom a odbornej verejnosti kontakt s odborníkmi so zahraničia. A Nadácia TB ju prináša v rámci svojho programu Osobnosti osobne v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského.

Zdroj: TS Tatra banky.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *