Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

V Česku už ponúka hypotéky aj AXA

BankyBývanie 17.07.2012 | 12:41 0 Komentárov

Expanzia bánk na český hypotekárny trh pokračuje. Najnovšie svoju ponuku hypotekárnych úverov predstavila AXA Bank. Tá je v tomto roku už treťou bankou, ktorá sa nenechala odradiť tvrdou konkurenciou na trhu a rozhodla sa rozšíriť rady poskytovateľov hypoték.

Od začiatku tohto roka vstúpili na trh hypoték už tri nové banky. K Equa Bank a Fio banke sa v minulom týždni pripojila AXA Bank, ktorá zatiaľ svoje hypotéky ponúka len v Prahe a Stredných Čechách, avšak do konca roka plánuje hypotekárne úvery rozšíriť do zostávajúcich regiónov a zvažuje aj predaj prostredníctvom externých distribučných kanálov.

AXA Bank teraz ponúka svojim klientom hypotéky do 85 percent hodnoty nehnuteľnosti (LTV) so splatnosťou od 5 do 30 rokov a fixáciou úrokovej sadzby na 3, 5 a 10 rokov. Zaujímavosťou a zároveň konkurenčnou výhodou AXA Bank, na ktorú sa bude snažiť nalákať nových klientov, je nulový poplatok za správu úverového účtu. Odpustenie tohto poplatku však banka podmieňuje uzavretím úverového poistenia a poistenia nehnuteľnosti a domácnosti.

Zdroj: Hyponindex.cz, Golem Finance.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *