Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

V USA sa pribudlo 431 tisíc pracovných miest

Americkí zamestnávatelia (v súkromnom i verejnom sektore) vytvorili v máji vo všetkých sektoroch mimo poľnohospodárstva 431 tisíc nových pracovných miest, pričom analytici očakávali rast zamestnanosti o 536 tisíc a v apríli si prácu našlo 290 tisíc Američanov.

Počet pracovných miest v súkromnom sektore sa v máji zvýšil len o 41 tisíc, pričom analytici očakávali nárast vo výške 180 tisíc a revízie z minulého mesiaca odkryli menší prírastok pracovných miest. Miera nezamestnanosti sa v USA v máji znížila na 9,7%, pričom konsenzus analytikov počítal s hodnotou vo výške 9,8%.

Americkí zamestnávatelia vytvorili menej pracovných miest oproti odhadu analytikov, čo možno vysvetliť nedôverou zamestnávateľov v pokračujúce dynamické oživenie tamojšieho hospodárstva. Analytici predpokladajú, že nábor dočasných zamestnancov pre realizáciu sčítania ľudu dosiahol svoj vrchol už minulý mesiac a v nasledujúcich mesiacoch bude dochádzať k ich prepúšťaniu. Americká ekonomika rástla v prvom kvartáli 2010 o 3%.

Zdroj:
Fio
.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *