Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Veľkonočné škody: Úrazy, vytopené byty a takmer ukradnuté auto

Poistenie 02.04.2013 | 09:35 0 Komentárov

Aj keď Veľká noc symbolizuje v kresťanstve oživenie, na Slovensku ju oslavujeme konaním, ktoré sa niekedy končí ujmami na zdraví. Generali poisťovňa zaznamenala počas viacerých rokov zlomeniny, vyvrtnuté členky, narazené a zlomené rebrá, tržné a rezné rany a ďalšie bolestivé zranenia, ktoré utrpeli takmer výlučne dievčatá a ženy, keď sa snažili ujsť pred šibačmi alebo sa dostať z rúk polievačov. 

Ako informuje hovorkyňa Generali Lucia Makayová: Vlani sme zaznamenali poistnú udalosť, pri ktorej klientka utrpela reznú ranu na temene hlavy. Spôsobili jej ju polievači, keď ju nešťastnou náhodou udreli vedrom do hlavy. Rovnako nepríjemný úraz utrpela minulý rok aj klientka, ktorú chceli oblievači okúpať vo vani. Vyšmykla sa im však z rúk, spadla tvárou na hranu vane a vybila si predné zuby. Riziku úrazov sú však ženy vystavené už niekoľko dní pred Veľkou nocou, a to počas upratovania alebo varenia a zdobenia vajíčok.“

Kurióznych a nepríjemných udalostí je oveľa viac. Keď sa šibači snažili klientku dôkladne vyšibať „od hlavy až po päty“, zasiahli ju korbáčom do oka. Spôsobili jej tak pohmoždenie oka s krvácaním do prednej komory. Popáleniny druhého a tretieho stupňa oboch horných končatín utrpela klientka po tom, ako išla zlievať vriacu vodu z hrnca s varenými vajíčkami, pričom sa jej o horák na sporáku zachytila utierka.

Čo sa týka škôd na majetku, poisťovňa počas Veľkej noci najčastejšie eviduje prípady vytopenia bytov a poškodenie zariadenia domácnosti. Väčšinou ide o škody z poistenia zodpovednosti za škodu z bežného občianskeho života, ktoré je možné uzavrieť si v rámci poistenia majetku. Vlani sme zaznamenali prípad, keď syn poisteného bol šibať u spolužiačky. Tak sa zahnal dlhým korbáčom, na konci ktorého mal zaviazané stuhy, že sa zamotali do ramien krištáľového lustra až ho celý strhol. Spomedzi prípadov vytopenia vyberáme poistnú udalosť, pri ktorej klient vodou naozaj nešetril. Na Veľkonočný pondelok si napĺňal vodu do fliaš, zabudol však zastavil kohútik a odišiel z domu. Po návrate domov zistil, že polievačku pripravil aj sám sebe a susedom z dvoch bytov o poschodie nižšie.

Špeciálnou kategóriou sú cez veľkonočné sviatky vodiči. Vzhľadom na zvýšenú frekvenciu vozidiel na cestách vzniká viac škôd z PZP a havarijného poistenia v porovnaní s inými bežnými dňami roka. „Evidujeme však aj škody súvisiace s Veľkou nocou. Na Veľkonočný pondelok klient prechádzal autom cez dedinu a pozoroval šibačov. Zaujatý dianím na ulici sa prestal dostatočne venovať riadeniu vozidla a nabúral do stĺpu elektrického vedenia, čím si poškodil prednú časť vozidla. Počas Veľkej noci sa náš klient vybral na šibačku autom, domov však už prišiel po svojich. Keď na druhý deň zistil, že mu predsa len niečo chýba, ale nepamätal si všetky udalosti, nahlásil na polícii a následne aj v našej poisťovni krádež auta. Až po týždni prišiel na to, že o žiadnu krádež nešlo. Jedna známa sa mu totiž ozvala, prečo jeho auto stále stojí pred jej domom.“

Zdroj: Generali poisťovňa.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *