Piatok 19. apríla. Meniny má Jela

Veľký akciový prehľad od Bespoke

Akciové trhy poklesli v tomto roku v priemere o 14,5%. Index S&P 500 si tak s poklesom dosahujúcim iba 3,02% viedol dosť dobre. Americký trh je tento rok trinástym najlepším na svete.

Z krajín G7 sa na druhom mieste nachádza trh vo Veľkej Británii, ktorý klesol o 8,69%. Najhoršie si z krajín G7 viedlo Taliansko, ktorého prepad dosiahol 27,76%. Krajinou, ktorá si viedla najlepšie zo skupiny BRIC, bola Brazília, a to s 18,69% poklesom. Najhoršie je na tom India s 24,47% poklesom. Na vrchole celkového rebríčka sa umiestnila Venezuela, ktorej trh tento rok doteraz posilnil o 79,24%. Nesmieme ale zabúdať, že inflácia v tejto krajine dosahuje 27%. Neprekvapí, že na úplne poslednom mieste stojí Grécko, ktoré sa prepadlo o 53,61%.

Pohľad na americký trh ukazuje, že v súčasnej dobe znie 53% odporúčania pre akcie v indexe S & P 500 "kúpiť". Najlepšie si v tomto smere vedie energetika, kde podiel odporúčaní "kúpiť" dosahuje 65%. Technológie, u ktorých by sme predpokladali najvyšší pomer vďaka tomu, že ide o rastový sektor, majú len 54% podiel, ležia teda len slabo nad priemerom. Zďaleka najnižší je pomer nákupných odporúčaní u verejných služieb, dosahuje 37%. Paradoxne ide o najlepšie si vedúci sektor od začiatku roka. Graf ukazuje podiel nákupných odporúčaní u jednotlivých sektorov:

Podiel odporúčanie "predať" pri indexe S & P 500 dosahuje len 6,1%, čo naznačuje, ako pokriveno optimistický je celý systém odporúčania. Ako ukazuje tretí graf, najvyšší podiel má finančný sektor, najnižšie naopak zdravotná starostlivosť:

A nakoniec tabuľka, ktorá ukazuje 25 akcií z indexu S & P 500, ktoré majú najvyšší podiel nákupných odporúčaní. Aj keď ide o najobľúbenejšia akcie medzi analytikmi, dohromady v priemere od začiatku roka oslabili o 8,66%. Červeno či zeleno je uvedené, ako si akcie tento rok viedli, nasleduje počet analytikov, ktorí akciu pokrývajú. Potom pokračuje podiel nákupných odporúčaní a nakoniec podiel odporúčania na predaj.

Zdroj: Patria online, Forex.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *