Streda 25. novembra. Meniny má Katarína

Viac ako 75 % platieb v obchodoch je bezkontaktných

Banky 20.10.2020 | 15:01 0 Komentárov

Po zvýšení limitov na bezkontaktné platby zaznamenala Visa v Európe o 500 miliónov bezdotykových platieb viac.

Spoločnosť Visa spracovala odvtedy, ako sa z dôvodu pandémie COVID-19 zvýšili limity bezkontaktných platieb v celej Európe z 20 na 50 eur, o pol miliardy transakcií viac. Ide o platby, pri ktorých zákazníci predtým museli zadávať PIN.

Rastúci dopyt po bezkontaktných platobných riešeniach je viditeľný v celej Európe. V obchodoch sa už realizuje viac ako 75 percent platieb bezkontaktne. V niektorých európskych krajinách sa podiel bezkontaktných transakcií Visa medziročne viac ako zdvojnásobil. V najväčších európskych krajinách sa za posledný rok zvýšil najmenej o 20%.

„Rastúca popularita bezkontaktných platieb v celej Európe nie je nová – pandémia iba zrýchlila existujúci trend, dnes už nie sú bezdotykové platby len výhodou, ale nevyhnutnosťou. Keď prepukla globálna pandémia, okamžite sme si vytýčili za prioritu spolupracovať s našimi partnermi v celej Európe, aby sme zvýšili bezkontaktné platobné limity a aby sme pomohli zákazníkom platiť jednoduchšie a bezpečnejšie a znížili potrebu zadávať PIN,“ uviedla Charlotte Hogg, výkonná riaditeľka spoločnosti Visa pre Európu.

Bezkontaktné karty majú podľa VISA najnižšiu mieru podvodov zo všetkých druhov platieb a podvody na fyzickom mieste predaja zostávajú v krajinách, kde sú často používané bezkontaktné platby, na historických minimách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial