Pondelok 15. októbra. Meniny má Terézia

Viac ako 90% Slovákov si berie na dovolenku platobnú kartu

Tento rok vycestuje za dovolenkou do zahraničia tretina Slovákov, vlani to bola takmer polovica. Vyplýva to z prieskumu agentúry GfK pre spoločnosť MasterCard.

Takmer 60 % Slovákov si vymení finančnú hotovosť ešte pred zahraničnou cestou. Platobnú kartu si však so sebou berie 94 % žien a 91 % mužov. „Zaujímavé zistenie pre nás bolo, že najčastejšie si do zahraničia berú platobnú kartu ľudia vo veku 30 – 39 rokov. Len 13 % z nich ju nepoužije, ale 30 % opýtaných v tejto vekovej kategórii s ňou platí buď všetky výdavky v zahraničí alebo aspoň dve tretiny týchto výdavkov,“ hovorí obchodný riaditeľ MasterCard Europe pre Slovensko Milan Laitl.

V rámci prieskumu spoločnosť MasterCard skúmala dôvody a motívy, ktoré vedú držiteľa karty k plateniu kartou v zahraničí. „Najčastejšie respondenti uvádzali ako výhodu širokú akceptačnú sieť, čo odpovedalo 92 % opýtaných. Ďalej 61 % respondentov uviedlo ako prednosť výhodný výmenný kurz pri platbe kartou v zahraničí a medzi výhodami sa objavovala s 58 % aj odpoveď, že karta je dobre chránená proti zneužitiu,“ hovorí Milan Laitl.

Zdroj: TS MasterCard.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *