Streda 05. augusta. Meniny má Hortenzia

Visa a Združenie pre bankové karty ocenili najlepšie finančné inštitúcie

Banky 13.02.2019 | 11:06 0 Komentárov

Najlepším vydavateľom kariet sa za minulý rok stala Tatra banka, najlepším inovátorom je Slovenská sporiteľňa.

Spoločnosť Visa a ZBK oceňovali partnerské finančné inštitúcie na Slovensku už po šiestykrát. Zamerali sa pritom na štyri základné kategórie. Najlepším vydavateľom za rok 2018 sa tak stala Tatra banka, Najlepším prijímateľom Global Payments, Najlepším inovátorom je Slovenská sporiteľňa a Najlepšiu zákaznícku propozíciu má Všeobecná úverová banka.

Podľa Marcela Gajdoša, riaditeľa Visa pre SR a ČR patrí Slovensko medzi priekopníkov v oblasti platobných inovácií. Podiel bezkontaktných transakcií nás stavia svetovo na jednu z popredných priečok, pričom patríme medzi najrýchlejšie rastúce trhy i v počte POS transakcií. „To, že sa nám už dlhodobo darí prichádzať na slovenský trh s tými najlepšími produktami a najmodernejšími platobnými technológiami je možné vďaka úzkej a aktívnej spolupráci so slovenskými finančnými inštitúciami. Spomeňme napríklad mobilné platby, či tokenizačnú službu. Aj vďaka oceneným spoločnostiam patrí Slovensko medzi priekopníkov v platobných inováciách,“ povedal M. Gajdoš.

Rozvíjať kartový biznis na Slovensku je primárnym záujmom aj Združenia pre bankové karty. Visa Awards je príležitosť, ako poukázať na úspešné projekty realizované v slovenských finančných inštitúciách. „Teší nás, keď vidíme úspešné tímy, ktoré dodávajú zmysluplné služby slovenským klientom. Myslím, že finančné inštitúcie potvrdili snahu napredovať, čo v rýchlo meniacom sa svete znamená vziať na seba aj riziko,“ hovorí Rasťo Vallo, predseda Združenia pre bankové karty, ktoré je partnerom ocenenia Visa Awards 2018.

Víťazi jednotlivých kategórií

  • Najlepší vydavateľ – Tatra banka
  • Najlepší prijímateľ – Global Payments
  • Najlepší inovátor – Slovenská sporiteľňa
  • Najlepšia zákaznícka propozícia – VÚB banka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *