Streda 26. február. Meniny má Viktor

Vláda B. Johnsona stratila parlamentnú väčšinu

Makroekonomika 03.09.2019 | 17:40 0 Komentárov

Britská vláda premiéra Borisa Johnsona práve stratila väčšinu v Dolnej snemovni. Konzervatívnu stranu kvôli nesúhlasu s vládnou politikou týkajúcou sa brexitu opustil poslanec Philip Lee. Snemovňu čaká hlasovanie o brexite.

Informovala o tom spravodajská stanica BBC.

Poslanec P. Lee teraz posilnil rady opozičných proeurópskych Liberálnych demokratov. Podľa neho sa Johnsonovho vláda snaží presadiť „ničivý brexit úplne bezprecedentným spôsobom“. Smer, ktorým sa konzervatívna vláda vydala, podľa odchádzajúceho poslanca ohrozí životy i živobytie občanov Veľkej Británie.

Väčšina vlády sa stenčila na jediný hlas už po augustových doplňovacích voľbách. Teraz prišla o väčšinu v parlamente pred kľúčovým rozhodnutím o ďalšom postupe na ceste k odchodu Británie z Európskej únie.

Premiér Johnson počas prvého rokovania parlamentu po prázdninové prestávke povedal, že rozhovory s európskymi zástupcami významne pokročili. Dodal však, ak parlament zablokuje tvrdý brexit „absolútne to zničí všetky šance na vyjednanie novej dohody“. Premiér dodal, že by v tomto prípade musel v Bruseli žiadať o ďalšie „nezmyselné“ odloženie termínu brexitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *