Pondelok 10. augusta. Meniny má Vavrinec

Vláda nebude pre koronavírus plošne odpúšťať odvody

Ostatné správy 25.03.2020 | 14:36 0 Komentárov

Vláda nebude plošne všetkým firmám odpúšťať povinnosť platiť zdravotné a sociálne odvody. Chce sa zamerať len na najviac zasiahnuté firmy.

Sú totiž aj firmy, ktorým sa darí aj v čase mimoriadnych opatrení. Štát preto bude pomáhať prioritne subjektom, ktoré pre karanténu nemajú príjmy. Uviedol to premiér Igor Matovič.

„Ak dnes niektoré firmy žijú v ilúzii, že všetky straty, akýkoľvek prepad tržieb zaplatí štát, teda my všetci, tak hovorím, že ich nebudú mať preplatené, lebo ako štát by sme skrachovali,“ povedal.

Bohatšie firmy sa budú podľa neho musieť zariadiť samy. „Určite nebudeme preplácať odvody alebo ich odpúšťať. Napríklad reťazce majú podľa neho v súčasnosti vyššie tržby, ako predtým.“

Vláda podľa Matoviča bude pomáhať adresne, teda tým, ktorí sú bez príjmov. „Určite nepôjdeme nejakým kobercovým náletom, ani tak, že by sme peniaze po Slovensku rozhadzovali z helikoptéry,“ zdôraznil.

Vďaka novým testom bude podľa premiéra možné znovu rozbehnúť niektoré fabriky. Išlo by o hromadné testovanie zamestnancov, ktorí by v prípade negatívneho výsledku mohli nastúpiť do práce.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *