Streda 19. septembra. Meniny má Konštantín

Voliči uštedrili lekciu obom veľkým vládnym stranám

Investície 25.09.2017 | 12:34 0 Komentárov

Z nedeľných parlamentných volieb v Nemecku vyšli ako silnejšie menšie politické strany. “Voliči tak uštredrili lekciu obom veľkým vládnym stranám. Z dlhodobého hľadiska však neočakávame žiadnu negatívnu reakciu trhov. Krátkodobé posilnenie tak môžeme brať ako príležitosť k nákupu,” hovorí Christian von Engelbrechten, portfólio manažér fondu Fidelity Germany Fund.

 

  • Z dlhodobého hľadiska sa neočakávajú negatívne reakcie trhov
  • Takzvaná Jamajská koalícia môže priniesť do vlády reformný dych
  • Investori by mali uprednostňovať najmä firmy závislé na konjunktúre

 

V uplynulých rokoch nedošlo v Nemecku k žiadnym zásadným reformám. V prípade, že by novú vládu tvorila takzvaná Jamajská koalícia, môžeme očakávať v tomto smere väčšiu dynamiku. To, pre ktoré odvetvia ekonomiky by to bolo pozitívne, a pre ktoré nie, bude závisieť od toho, ktoré požiadavky si dokážu malé strany presadiť. CDU/CSU však i napriek tomu zostane viac ako trikrát silnejšie ako menšie koaličné strany. Aj pri citeľne silnejšom partnerovi SPD sa jej pritom v doterajšej vláde darilo úspešne presadiť svoje myšlienky.

„Predpokladám, že nová koalícia bude presadzovať stabilnú a konzistentnú politiku, no s o niečo väčšou reformnou agendou a aj čiastočnými rastovými impulzmi. Nemecké podniky budú mať preto k dispozícií stabilné prostredie. Investori by sa však mali vyhnúť firmám, ktoré potrebujú pre svoj rozvoj silne prorastové prostredie,” konštatuje Ch. Engelbrechten, Fidelity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *