Pondelok 17. decembra. Meniny má Kornélia

VÚB banka s novým členom predstavenstva

Novým členom predstavenstva VÚB banky a vrchným riaditeľom úseku Financie, plánovanie a kontroling sa stal Andrea De Michelis. Vo funkcii nahradil Domenica Cristarellu, ktorý odchádza do dôchodku.

Andrea De Michelis pôsobí väčšinu svojho profesného života v skupine Intesa Sanpaolo, do ktorej patrí aj VÚB banka. Pred príchodom na Slovensko pôsobil od roku 2007 v Bank of Alexandria v Egypte, kde zastával pozíciu finančného riaditeľa a vrchného riaditeľa úseku Účtovníctvo, plánovanie a kontrola. Jeho zodpovednosťou bolo najmä zostavovanie obchodných plánov a rozpočtov, zavedenie Manažérskeho informačného systému, oceňovania prevodu prostriedkov a kontroly nákladov a zavedenie nových egyptských účtovných noriem orientovaných na IFRS.

Počas obdobia rokov 1989 a 2007 pracoval p. De Michelis pre ďalšie banky skupiny Intesa Sanpaolo – Inter-Europa Bank Rt.v Budapešti (výkonný riaditeľ pre oblasť riadenie rizík, plánovania a kontroly), Banka Koper v Slovinsku (poradca predstavenstva), Sanpaolo Wealth Management v Miláne (Riaditeľ pre účtovníctvo, plánovanie a kontroling), ako aj pre londýnsku pobočku Sanpaolo IMI a Sanpaolo v Turíne.

Andrea De Michelis získal titul v oblasti obchodu a ekonómie na univerzite v Turíne a v oblasti financií na London Business School.

Zdroj: VÚB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *