Piatok 21. február. Meniny má Eleonóra

VÚB nabáda klientov k šetreniu pri nákupoch na internete

Banky 12.07.2019 | 11:39 0 Komentárov

VÚB banka ponúka inštaláciu rozšírenia internetového priehliadača, ktoré umožňuje presmerovať sumu zamýšlaného nákupu v online shope na vlastný sporiaci účet. Banka uvádza, že jej klienti už takto ušetrili 1,5 mil. eur.

Aplikáciiu s názvom  VÚB Šetrič si je možné nainštalovať do prehliadača Chrome a funguje vo vybraných e-shopoch.

“Jedným z dôvodov, prečo si ľudia nedokážu pravidelne sporiť, sú určite aj impulzívne nákupy, predovšetkým na internete. Nie je totiž nič jednoduchšie ako kliknúť a objednať si tovar, za ktorý navyše prebehne platba len elektronicky. Práve túto vlastnosť využila VÚB banka, ktorá od júna spustila zaujímavý projekt, ako ušetriť peniaze,” uvádza banka.

Rozšírenie prehliadača Chrome pod názvom VÚB Šetrič, je možné si stiahnuť v internetovom obchode Chrome. Po jej pridaní sa priamo v e-schope vedľa tlačidla Kúpiť objaví nové tlačidlo Radšej ušetriť. Cez neho sa dajú peniaze pôvodne zamýšlané na kúpu tovaru poslať na osobný účet.

„Pri tejto aktivite sme vychádzali z dvoch vecí: ľudia sa radi hrajú a zároveň sa v niektorých situáciách správajú impulzívne. Náš šetrič umožňuje na chvíľu sa zastaviť a zamyslieť sa, či naozaj danú vec, ktorú si plánujem kúpiť aj potrebujem“, hovorí Peter Stopiak, vedúci oddelenia marketingu VÚB banky.

VÚB Šetrič je zadarmo a dá sa v súčasnosti využívať v desiatich e-shopoch. Zoznam e-shopov v abecednom poradí:

http://www.aliexpress.com/

http://www.alza.sk/

http://www.andreashop.sk/

http://www.hej.sk/

http://www.ikea.com/

http://www.mall.sk/

http://www.martinus.sk/

http://www.nay.sk/

http://www.notino.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *