Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

VÚB najlepšou bankou aj podľa emeafinance

VÚB banka je podľa ekonomického magazínu emeafinance najlepšou slovenskou bankou 2009. Banku ocenili aj slovenský Trend a magazíny The Banker a Euromoney.

Podľa emeafinancne bola VÚB jedinou z veľkých retailových bánk na Slovensku, ktorá v roku 2009 medziročne znížila pomer nákladov a výnosov. Tento ukazovateľ dokázala stlačiť pod 45%, zatiaľ čo jej hlavní konkurenti sa pohybovali na úrovni o 10 percentuálnych bodov vyššej. Kvalitný manažment rizík vo VÚB prispel k tomu, že jej podiel nesplácaných úverov bol o 2% nižší ako trhový priemer. Emeafinance ocenil aj obozretné riadenie likvidity a aktivity banky v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Za tie banka nedávno získala v súťaži Via Bona, ktorú vyhlasuje Nadácia PONTIS, hlavnú cenu pre veľké podniky.

„Aj v časoch hojnosti sme boli obozretní a pred rastom trhových podielov sme vždy uprednostňovali kvalitu portfólia. Kríza ukázala, že tento prístup je správny a potvrdzujú to aj ocenenia, ktoré sme získali za posledný rok,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VÚB banky Ignacio Jaquotot.

Zdroj:
TS VÚB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *