Utorok 18. decembra. Meniny má Sláva

VÚB ponúka termínované vklady vo forintoch, reaguje na požiadavky Maďarov

VÚB banka spustila predaj nových termínovaných vkladov vedených v maďarských forintoch pre fyzické aj právnické osoby. Reaguje tak na rastúci záujem maďarských občanov o bezpečné uloženie ich úspor.

V ostatnom čase zaznamenala VÚB banka rastúci záujem občanov z Maďarska o vkladové produkty vedené v eurách. „Maďarských občanov vedú k týmto krokom obavy pred znehodnotením ich úspor, ktoré vyplývajú z aktuálnych politických a hospodárskych udalostí v ich krajine. Napriek tomu, že forint zaznamenáva voči euru svoje historické minimá, očakáva sa, že v blízkom období dôjde k jeho posilneniu. Tento predpoklad naznačuje, že Maďari nemusia v nevyhnutných prípadoch vymieňať forinty za cudziu menu, ale môžu využiť na sporenie bankové produkty vedené vo forintoch,“ povedal Zdenko Štefanides, hlavný analytik VÚB banky.

VÚB rozšírila ponuku termínovaných účtov vedených v cudzej mene o maďarské forinty. Fyzické osoby, ako aj podnikatelia a firmy, si môžu zriadiť vklady s viazanosťou na 1, 3, 6 alebo 12 mesiacov s minimálnym otváracím vkladom 40 000 HUF. V prípade, že vklady budú nižšie ako minimálny zostatok, nebudú sa úročiť. „V porovnaní s ostatnými vkladovými účtami vedenými v cudzej mene sme pre tento produkt pripravili zaujímavé úrokové sadzby. Navyše, novými vkladmi sme minimalizovali aj kurzové straty, ktoré by klienti mali pri výmene forintov na eurá a naopak,“ uviedla Lenka Bónová z oddelenia Depozitných produktov VÚB banky.

S otvorením, vedením a zrušením týchto vkladových produktov nie sú spojené žiadne poplatky a peniaze sú chránené v rámci Fondu ochrany vkladov. Na termínované vklady je možné bez obmedzenia vkladať ďalšie prostriedky. V prípade potreby si klient môže peniaze vybrať kedykoľvek aj pred uplynutím viazanosti.

Zdroj: VÚB.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *