Sobota 06. júna. Meniny má Norbert

VÚB spúšťa novú investičnú službu pre prémiových klientov

Investície 23.10.2019 | 12:03 0 Komentárov

VÚB banka prináša novú investičnú službu, ktorá automatizovane navrhuje a spravuje investičné portfólio klientom na mieru.

Softvérový nástroj InvestPlan je navrhuje investičné portfólio podľa špecifík každého klienta a následne v pravidelných intervaloch vyhodnocuje situáciu a odporúča prípadné zmeny v portfóliu.

Služba zbavuje klienta starostí z nutnosti sledovania svojej investície. Podrobne totiž porfólio monitoruje prostredníctvom sofistikovanej aplikácie. Východiskom je analýza potrieb klienta prostredníctvom dotazníka. V ňom banka posúdi finančnú situáciu, investičné potreby, znalosti, ale aj postoj k riziku. Výsledkom je individuálny investičný profil klienta, podľa ktorého aplikácia InvestPlan navrhne optimálne rozloženie investičného portfólia.

Systém viacerých pravidelných kontrol zabezpečí ochranu pri investovaní. Klient môže v internetbankingu sledovať výkonnosť fondov, ktoré má v portfóliu.

„Klient má svoje investície neustále pod kontrolou, pretože osobný bankár v prípade doporučenej zmeny portfólia klienta kontaktuje a odporučí mu vhodné riešenie. Odporúčania z aplikácie InvestPlan totiž vždy zohľadňujú aktuálnu situáciu a prognózy na finančných trhoch tak, aby boli v súlade s osobnými cieľmi a investičným profilom klienta,“ uvádza Barbora Štubňová, vedúca Oddelenia depozít a investícií VÚB banky.

Banka poskytuje služby v rámci takzvaného investičného poradenstva. Znamená to, že detailnejšie ako pri bežnom predaji posudzuje situáciu klienta – jeho investičné ciele a schopnosť znášať riziko. Namiesto testu primeranosti vykonáva takzvaný test vhodnosti, čo banke umožňuje poskytovať klientovi investičné rady na mieru.

Služba je určená pre prémiových klientov, ktorých si VÚB definuje ako tých, ktorí majú v banke uložených viac ako 30 tisíc eur a majú čistý mesačný príjem viac ako 1500 eur.

Služba zostavuje investície z fondov správcovskej spoločnosti Eurizon Asset Management, ktorá patrí do koncernu Intesa Sanpaulo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *