Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

VÚB spustí mladomanželské pôžičky od 12. júna

Od 12. júna môžu mladomanželia požiadať vo VÚB o výhodnejšie úvery od 490 do 10 tisíc eur s úrokovou sadzbou zníženou o 4,5 percentuálneho bodu. Podmienkou je, že manželstvo nesmie trvať dlhšie ako dva roky a žiadatelia musia byť mladší ako 35 rokov.

VÚB stanovila aj minimálny vek žiadateľov, pre existujúcich klientov banky platí 23 rokov a pre neklietnov 25 rokov. Ich priemerný mesačný hrubý príjem nesmie presiahnuť 2,6-násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve.

Aktuálny príspevok stanovený na 4,5 p. b (3 p. b. štát a 1,5 p. b.) sa budúcom roku môže zmeniť. Dohodnutá dotácia však platí pre celý čas splácania úveru, teda všetky úvery poskytnuté v roku 2010 budú mať až do konca svojej splatnosti zníženú úrokovú sadzbu o 4,5 p. b. bez ohľadu na to, či sa v nasledujúcich rokoch výška príspevku zmení.

Na príklade primerného klienta VÚB uvádza, že pri trojtisícovom úvere so splatnosťou 60 mesiacov a úrokovou mierou 11,9%, ušetrí klient 396,6 eura, keď banke celkovo zaplatí 3 598,2 eura.

Od 1. júna do 18. júla získajú klienti VÚB flexihypotéku alebo bezúčelovú flexipôžičku vrátane mladomanželskej bez poplatku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *