Utorok 18. júna. Meniny má Vratislav

VÚB vylepšuje mobilnú aplikáciu

Banky 11.10.2018 | 16:16 0 Komentárov

Mobilná aplikácia VÚB prešla miernym updatom. Boli do nej zaradené nové funkcionality. Ide napríklad o zjednodušenie aktivácie aplikácie, keď už nebude potrebné navštíviť internet banking VÚB.

Po novom si bude možné aktivovať mobilnú aplikáciu už len priamo v Mobil bankingu, čiže nový klient si nebude musieť vygenerovať prvotné jednorazové heslo cez Internet banking. Aktiváciu Mobil bankingu bude možné urobiť napríklad aj priamo na pobočke.

Rozšírené možnosti filtrovania a vyhľadávania

Novinkou je aj možnosť filtrovať transakcie podľa IBAN čísla účtu, informácie pre príjemcu a variabilného symbolu. Pričom pri IBANe bude potrebné zadať celé číslo účtu a pri variabilnom symbole a poznámke  bude dostupné fulltextové vyhľadávanie.

Zároveň sa rozšíri možnosť vyhľadávať platobných partnerov v zozname partnerov aj pri zadávaní platby, čo zrýchli prácu s aplikáciou.

Na základe pripomienok používateľov bola do aplikácie implementovaná aj aktualizácia po zmene zostatku. Odteraz prebehne aktualizácia po zmene zostatku na účte bez potreby odhlásiť sa a znova prihlásiť do aplikácie. Stačí na domovskej stránke potiahnuť prstom po obrazovke zhora nadol ako je to bežné aj pri iných aplikáciách.

Sekcia online nákupu služieb

Do aplikácie pribudne aj nová sekcia s názvom nový produkt. V rámci tejto sekcie budú mať klienti k dispozícii katalóg produktov VÚB banky a budú si môcť vybrať produkt podľa svojich aktuálnych potrieb. V prípade záujmu zo strany klienta sa vygeneruje posun na pobočku. Ak je možné online zriadenie produktu, tak klient bude mať automaticky k dispozícii aj takúto možnosť.

Mobilnú aplikáciu VÚB využíva približne 45 percent klientov, z tých, ktorí využívajú aj internet banking. „Ešte stále máme priestor na výrazný rast. V škandinávskych krajinách ako Nórsko, Dánsko a Švédsko, využíva mobilné bankovníctvo až 90 percent klientov. Veľmi dobre sú na tom ale aj Estónsko a Poľsko,“ hovorí Natália Krištínová, riaditeľka odboru multichannel VÚB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *