Piatok 14. decembra. Meniny má Branislava, Bronislava

VÚB znižuje úrok pri 3 ročnom fixe na 1,39 %

Obdobie historicky nízkych úrokových sadzieb na hypotékach pomaly končí. Niektoré sadzby na dlhších fixáciách už začínajú rásť. Úroky pri krátkych fixáciách však ešte stále klesajú. VÚB banka napríklad znížila úročenie pri hypotékach na 1,39 percenta. Sadzba je fixovaná na tri troky.

„Od februára sme pripravili ponuku  pre hypotéku s trojročnou fixáciou a úrokom len 1,39%  p. a., pri ktorej klientom garantujeme, že ak ešte do konca roka znížime úroky, znížiť si ich môžu aj oni,“ zdôrazňuje Angelika Farkašová, vedúca úverových produktov vo VÚB banke. Zníženie je bezplatné, stačí si oň len požiadať.

Analytik banky Andrej Arady vysvetľuje, že úroky na dlhých fixáciách začali rásť kvôli vyšším nákladom financovania bánk na finančných trhoch. Inflácia v eurozóne sa v januári výrazne priblížila cielenej úrovni Európskej centrálnej banky, čo je indíciou toho, že “lacné financovanie zabezpečené extréme uvoľnenou menovou politikou tu nemusí zotrvať dlho,“ hovorí analytik. Dodáva, že situácia ešte stále praje kratším splatnostiam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *