Pondelok 22. apríla. Meniny má Slavomír

VW chce byť top automobilkou. Otvára preto fabriky v Číne

Volkswagen sa chce do roku 2018 stať najväčším výrobcom automobilov. Kľúčom k tomu je Čína. Koncern dokončí tento rok päť tovární, ktoré doplnia už dvanásť existujúcich. Dve ďalšie dokončí neskôr. Volkswagen tak chce predbehnúť Toyotu a Genereal Motors. 

Čína predstavuje najväčší trh osobných automobilov na svete a už dnes je najdôležitejším odbytovým regiónom Volkswagenu. Už v súčasnosti tu koncern kompletizuje približne 20 modelov značiek VW, Škoda a Audi. Ďalších zhruba 50 modelov do Číny dováža. Čína je i najväčším vývozným teritóriom bratislavského závodu koncernu. Smeruje tam takmer 15 percent produkcie. O dva roky sa bude miestne vyrábať už 30 modelov a 60 dovážať. To či bude v Číne vyrábať i španielska dcéra Seat, ešte koncern nerozhodol. Zo siedmych rozostavaných závodov sa majú v štyroch montovať hotové autá. V troch súčiastky a diely.

Komunistické vedenie Číny dovoľuje zahraničným investorom vstupovať na trh v kľúčových oblastiach, akou je automobilový trhy, len v spojení s domácim partnerom. Firma teda podniká ako Joint Venture. Volkswagen vyhovej čínskej vláde i v regiónoch pôsobenia. Jedným z nich je dokonca nepokojná provincia Xinjiang, kde žije početná moslimská komunita.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *