Utorok 26. marca. Meniny má Emanuel

Výhľad na nemeckú ekonomiku sa zhoršuje

Makroekonomika 17.05.2018 | 16:31 0 Komentárov

Makroekonomické vyhliadky v Nemecku sa zhoršujú. Indikátory zamerané na budúcnosť v posledných týždňoch klesajú. Pesimizmus podporil aj ďalší pokles IFO Business Climate Indexu v marci, a to na 102,1 bodu v apríli z 103,3 bodu. Ukazuje to na zhoršený krátkodobý ekonomický výhľad.

V nadväznosti na to analytická spoločnosť Dun & Bradstreet zhoršila odhad rastu nemeckej ekonomiky pre tento rok z 2,4 na 2,1 percenta. Pre budúci rok by to malo byť 2,2 percenta.

Podľa rebríčka objemu investovaného kapitálu do základného imania slovenských firiem, ktorý zostavuje spoločnosť Bisnode, je Nemecko s investovaným kapitálom 1,4 miliardy EUR štvrtým najväčším zahraničným vlastníkom spoločností na Slovensku. Pred Nemeckom je podľa Bisnode holandský kapitál (6,6 mld. euro) a český (2,6 mld. euro), či cyperský (1,6 mld. euro) kapitál.

Nemecko je jedným z našich najvýznamnejších obchodných partnerov a jeho vplyv na tuzemskú ekonomiku v posledných rokoch rastie, preto sa oslabenie nemeckej ekonomiky negatívne premietne aj u nás,“ naznačuje Petra Štěpánová z Bisnode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *