Utorok 16. júla. Meniny má Drahomír

Využívanie mobil bankingu rastie na úkor tradičného internet bankingu

Banky 21.03.2019 | 12:54 0 Komentárov

Viac ako polovica používateľov online bankingu VÚB sa prihlasuje už len prostredníctvom mobilnej aplikácie, nepoužíva tak klasický internet banking.

Priemerne sa ľudia do mobilnej aplikácie prihlasujú 15-krát za mesiac. Popularita tejto formy správy svojich financií rastie. Až 57 percent klientov využíva mobilnú aplikáciu viac ako 31 krát za mesiac. V porovnaní s tým do internet bankingu sa klienti VÚB prihlasujú priemerne osem krát mesačne. Online banking, tak cez počítač ako aj cez mobil, je jednou z desiatich pravidelne vykonávaných internetových aktivít.

Klienti VÚB využívajú v rodine priemerne päť zariadení na pripojenie sa k internetu (stolový počítač, mobilné telefóny, tablety, notebooky).

Neustále sa rozširujúci počet služieb a funkcionalít mobilnej aplikácie VÚB umožňuje klientom správu svojich osobných financií bez potreby pripájať sa prostredníctvom internet bankingu z pevného počítača. Preto viac ako polovica klientov po stiahnutí VÚB Mobil bankingu využíva výhradne mobilný telefón. Až 70 percent klientov využíva Android a 30 percent používa iOS.

„Chceme, aby bola mobilná aplikácia pre našich klientov predovšetkým užitočná. Práve preto do aktualizácií prinášame vylepšenia, ktoré si klienti žiadajú a teda je predpoklad, že ich budú aktívne využívať“, hovorí Marek Ilčin, riaditeľ odboru Multichannel VÚB.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *