Streda 12. decembra. Meniny má Otília

Vzniklo Centrum pre finančné inovácie, ktoré má pomôcť rozvoju fintech na Slovensku

BankyInovácie 20.02.2018 | 16:16 0 Komentárov

Ministerstvo financií SR chce podporiť rozvoj fintech inovácií. Vytvorilo Centrum pre finančné inovácie, ktoré sa má tejto problematike detailne venovať.

Prínos nového úradu by mal byť v identifikácií možných bariér, ktoré bránia etablovaniu nového trendu na Slovensku. „Žijeme v dynamickej dobe, keď fintech inovácie menia spôsob, akým funguje finančný svet. Nové technológie prinášajú finančné služby bližšie k ľuďom a tí budú môcť jednoduchšie a efektívnejšie riadiť svoje financie. Na ministerstve sme preto vytvorili priestor na diskusiu o týchto zmenách,“ zdôvodnil minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).

„Fintech jednoznačne predstavuje podnikateľskú príležitosť, ktorá spočíva v zjednodušení prístupu k službám pre konečného užívateľa, ako aj zefektívnenie činnosti bánk a iných finančných inštitúcií. Mať všetky svoje prostriedky pod kontrolou, na dosah niekoľkých klikov určite uľahčí život. Samozrejme, udržanie vysokej bezpečnosti pri overovaní identity a autorizácii, napríklad vo forme odtlačkov prstov alebo skenov tváre, bude prioritou,“ povedal podľa TASR predseda Centra pre finančné inovácie Martin Peter.

Finančné inovácie môžu v blízkej budúcnosti zmeniť spôsob poskytovania finančných služieb. Môžu sa dotknúť bánk, poisťovní, alebo obchodníkov s cennými papiermi. Ide najmä o zjednodušenie prístupu k službám a produktom na finančnom trhu.

Výsledkom práce centra by malo byť zvýšenie dynamiky rozvoja finančných služieb na Slovensku a zlepšenie konkurencieschopnosti slovenského podnikateľského ekosystému na európskom, ako aj globálnom trhu.

Centrum pre finančné inovácie je zložené zo zamestnancov sekcie finančného trhu na MF SR a stáleho zastúpenia Slovenskej republiky pri Európskej únii v Bruseli. Cieľom je zapojenie všetkých relevantných rezortov, účastníkov trhu, záujmových združení a verejnosti.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *