Pondelok 30. marca. Meniny má Vieroslava

Warren Buffett kupuje najväčšieho dílera áut v USA

Americký miliardár Warren Buffett chce zreformovať sektor predaja osobných automobilov v USA. Odvetvie je podľa neho príliš rozdrobené a integráciou by tak mohla stúpnuť jeho efektivita. Miliardár začal kúpou najväčšieho predajcu áut v hrajine – fimy Van Tuyl Group. 

Buffetova investičná spoločnosť Berkshire Hathaway, ktorá pôsobí vo viacerých sektoroch, od poisťovníctva až po leteckú a železničnú dopravu, tak vstúpila na nové pole pôsobnosti. Firma by sa mala po prevzatí premenovať na Berkshire Hathaway Automotive so sídlom v Dallase. Akvizícia by sa mala ukončiť v prvom štvrťroku budúceho roka.

W. Buffett pre televíznu stanicu CNBC uviedol, že vidí na v súčasnosti trhu predajcov áut sú obrovské možnosti na konsolidáciu. Kúpa trhovej jednotky by tak na to bola vhodným odrazovaným mostíkom. Miliardár si ponechá i súčasného výkonného riaditeľa firmy – Larryho Van Tuyla, ktorý by mal zastávať pozíciu predsedu správnej rady novej automobilovej divízie Berkshire Hathaway. Jeho novou úlohou bude vyhľadávať  ďalšie spoločnosti vhodné na kúpu a ovládnutie. Kapitál máme, takže sa do toho môžeme pustiť,“ povedal W. Buffet.

Zdroj: AP, TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *