Sobota 23. február. Meniny má Roman, Romana

Wells Fargo, Morgan Stanley a Deutsche Bank so ziskom

V rámci pokračujúcej výsledkovej sezóny amerických bánk dnes reportovali výsledky hospodárenia za 3Q 2009 ďalšie významné banky: Morgan Stanley a Wells Fargo.

Morgan Stanley vykázala čistý zisk 757 mil USD (38 centov na akciu) a prekonal tak očakávania trhu (30 centov na akciu). Predchádzajúce 3 kvartáli pritom banka vykázala stratu. Ťahúňom zlepšenia v hospodárení boli výnosy z investičného bankovníctva, k čomu pomohli okrem iného akvizície maklérskej spoločnosti Smith Barney od Citigroup v tomto roku.

Wells Fargo, štvrtá najväčšia americká banka podľa celkových aktív, zvýšila dosiahnutý zisk medziročne takmer na dvojnásobok na 3,24 mld USD (56 centov na akciu), tiež viac ako očakával trh (39 centov na akciu). Banka okrem iného profitovala z nízkych úrokových sadzieb u hypoték a oživenie úverov na bývanie. Na druhú stranu je hospodárenie banky naďalej výrazne zaťažené vytváraním rezerv o neuhradených úverom. V treťom štvrťroku tieto rezervy zaznamenali nárast na viac ako dva a pol násobok (6,1 mld USD) oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Straty z nesplácaných úverov by podľa banky mala dosiahnuť svoj vrchol v priebehu roka 2010.

Už ráno prišla s predbežnými odhadmi zisku najväčšia nemecká banka Deutsche Bank, ktorá oznámila, že zisk za 3. štvrťrok roka dosiahne 1,4 mld EUR a bude trojnásobne vyšší ako v minulom roku a tiež vyšší ako 810 miliónov eur očakávaných trhom. Avšak toto pozitívne prekvapenie je spôsobené rôznymi daňovými úľavami. Oficiálne má banka zverejniť svoje výsledky hospodárenia 29.10.2009.

Zdroj: Atlantik FT.

Podrobnejšie informácie v sekcii investičné spravodajstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *