Stvrtok 09. júla. Meniny má Lujza

Wüstenrot potvrdil, že posudzuje ponuky záujemcov o kúpu firmy

Poistenie 13.02.2020 | 15:25 0 Komentárov

Akcionár Wüstenrot stavebnej sporiteľne a Wüstenrot poisťovne zatiaľ nerozhodol o tom, že by obe spoločnosti na Slovensku boli na predaj. Firma však potvrdila, že posudzuje ponuky od záujemcov o kúpu.

Predstavenstvo Wüstenrot stavebnej sporiteľne a Wüstenrot poisťovne chce zaujať stanovisko k najnovším správam o predaji oboch spoločností. Potvrdilo, že aktuálne posudzuje ponuky záujemcov o kúpu spoločnosti. Nedošlo však podľa neho zatiaľ k rozhodnutiu, či sa firma bude predávať.

„Vďaka dlhoročným a trvalo úspešným výsledkom na slovenskom trhu sa v minulosti opakovane vyskytol záujem konkurentov zo Slovenska aj zo zahraničia. Tento záujem vnímame ako ocenenie a uznanie našich podnikateľských úspechov a vynikajúceho mena značky,“ uvádza predseda predstavenstva oboch spoločností, Christian Sollinger.

„Je potrebné jasne povedať, že akcionár neurobil žiadne rozhodnutie o predaji, samozrejme si ale dôkladne preverí všetky seriózne ponuky od záujemcov, čo je prístup, ktorý je vo finančnej brandži pre všetky spoločnosti bežný a samozrejmý,“ dodáva.

V utorok sa objavili správy o tom, že sa Wüstenrot stavebná sporiteľňa a Wüstenrot poisťovňa chystajú opustiť slovenský trh. Denník E priniesol informáci, že záujemcovia už vykonávajú v spoločnostiach due diligence. Proces predaja má trvať už niekoľko mesiacov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *