Pondelok 17. decembra. Meniny má Kornélia

Wüstenrot zaznamenal 20% rast stavebného sporenia

BankyBývanie 13.07.2012 | 11:22 0 Komentárov

Wüstenrot stavebná sporiteľňa eviduje takmer 20%-ný nárast objemu cieľových súm, tak pri sporivých, ako aj pri úverových zmluvách a viac ako 23%-ný nárast vyplatených financií.

V prvom polroku si klienti uzavreli vo Wüstenrote zmluvy o stavebnom sporení v sume 74,6 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 19,7%, a poskytnutých bolo 1.368 stavebných úverov a medziúverov v celkovej sume 24,1 mil. eur, znamená o 18,1% viac než v rovnakom období minulého roka.

„Povedal by som, že je to možnosťou zhodnotiť úspory i financovať bývanie úplne bez rizika a ešte k tomu so zníženými nákladmi. Takých ponúk nie je veľa. Máme produkty s veľmi výhodným úročením, zároveň u nás klienti vždy presne vedia na čom sú, aká bude ich výška splátky, od prvej až po poslednú, a od začiatku roka 2012 sme znížili najbežnejšie poplatky,“ hovorí člen predstavenstva WSS Pavol Pitoňák.

Skutočnosť, že zabezpečenie si vlastného bývania alebo zvýšenie kvality toho súčasného patrí medzi priority Slovákov, potvrdzuje aj suma finančných prostriedkov vyplatených za január – jún, 45 mil. eur, čo je skoro o štvrtinu viac (23,4%) než pred rokom.

Prečítajte si

„Aj prázdninové obdobie by mohlo byť pre stavebnú sporiteľňu priaznivé, keďže investícia do bývania sa našim klientom určite oplatí. Pri uzavretí zmluvy vo Wüstenrote je možné ešte stále získať okrem výhodného sporenia, či úveru aj dovolenkový šek,“ povzbudil Pavol Pitoňák aj záujemcov s nižším rodinným rozpočtom, ktorí s rozhodnutím začať sporiť v lete možno váhajú.

Zdroj: TS Wüstenrot.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *