Streda 21. októbra. Meniny má Uršuľa

Za opustenie miesta nehody bez dohody s poškodeným hrozí pokuta do 1300 eur

Poistenie 09.08.2019 | 15:03 0 Komentárov

Aj pri drobnej škode na druhom aute je potrebné počkať na dohodu s poškodeným. Inak hrozí vysoká pokuta.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa trenčianskej polície Elena Antalová, za odchod z miesta dopravnej nehody bez ohlásenia alebo dohody s poškodeným hrozí pokuta od 300 do 1 300 eur a aj zákaz šoférovať od jedného do piatich rokov. Ide napríklad o situácie, keď šofér poškodí cudzie vozidlo a opustí miesto nehody bez toho, aby počkal na poškodeného.

„Treba tejto nepríjemnej udalosti venovať trochu svojho času, kontaktovať majiteľa poškodeného vozidla, prípadne hliadku Policajného zboru, ktorá určite pomôže pri riešení takejto udalosti tak, aby škodu na vozidle uhradila poisťovňa a vinník udalosti nemusel prísť o vodičák,“ uviedla pre SITA E. Antalová.

Dopravnou nehodou je udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s riadením a pri ktorej sa usmrtí osoba, zraní osoba, poškodí cesta alebo iné verejnoprospešné zariadenie, uniknú nebezpečné veci alebo škoda na niektorom zo zúčastnených vozidiel prekročí zrejme hodnotu 3 990 eur, pričom vodič nie je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky.

Ostatné udalosti sa považujú za škodové udalosti. Aj pri nich sa však ich účastníci dohodnúť na zavinení. Aj pri drobnej škode na druhom vozidle, trebárs aj pri neopatrnom vychádzaní z parkoviska a spôsobení škody za „pár eur“ v obchodnom centre, sa treba s druhým účastníkom, majiteľom zaparkovaného vozidla, dohodnúť na zavinení škodovej udalosti a ideálne aj spísať záznam, ktorý umožňuej udalosť riešiť v poisťovni. „Určite nie zbabelo odísť z miesta udalosti a vec neohlásiť, respektíve nedohodnúť sa s druhým účastníkom,“ vystríha E. Antalová.

Zdroj informácie: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial