Utorok 11. augusta. Meniny má Zuzana

Začalo sa konkurzné konanie voči Rapid Life

Poistenie 18.01.2018 | 17:09 0 Komentárov

Okresný súd Košice I rozhodol o začatí konkurzného konania voči skrachovanej životnej poisťovni Rapid life. Do piatich dní by mal byť vyhlásený samotný konkurz.

Oznámenie o začatí konkurzného konania bolo zverejnené vo štvrtok (18.1.) v Obchodnom vestníku.

Návrh na vyhlásenie konkurzu podala ešte koncom novembra nútená správkyňa Irena Sopková. Začatie konkurzného konania znamená, že súd uznal, že poisťovňa je v úpadku, a že je predlžená. „Do piatich dní od zverejnenia v Obchodnom vestníku by mal byť vyhlásený konkurz a mal by byť určený konkurzný správca, čím činnosť núteného správcu skončí,“ uviedla I. Sopková pre TASR.

Po vyhlásení konkurzu budú mať klienti poisťovne na uplatnenie si svojich pohľadávok lehotu 45 dní. Poškodených je celkovo 14 730 fyzických osôb a zhruba 50 právnických osôb. Poisťovňa voči nim eviduje záväzky v celkovej výške 26 miliónov eur. Ešte pred nútenou správou sa však podarilo majiteľom poisťovne previesť všetok relevantný majetok na im spriaznené osoby. Zostávajúce aktíva poisťovne, ktorá sa čoskoro ocitne v konkurze, tak majú minimálnu hodnotu a šanca na uspokojenie pohľadávok je minimálna.

Nútenú správu uvalila NBS na Rapid life ešte v júni minulého roku. Dôvodom boli sťažnosti klientov na neplnenie záväzkov poisťovne voči nim. Podľa viacerých kritikov však prišla nútená správa príliš neskoro, keď už nezostal v jej účtovných knihách žiaden majetok. Problémy Rapid life boli známe už roky.

Nútená správkyňa podala na štatutárov trestné oznámenie. Podľa bývalého vedenia poisťovne bolo vyhlásenie nútenej správy nezákonné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial