Piatok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Začína boj o banky odchádzajúce z Británie

Peter Apolen 14.10.2016 | 15:32 0 Komentárov

Francúzsky minister financií vyhlásil, že chce prilákať čo najviac finančných aktivít odchádzajúcich z Británie. Plánuje zjednodušiť legislatívu pre zahraničné firmy a takisto i pre prácu zahraničných zamestnancov.

Minister financií Michel Sapin po návšteve vo Washingtone povedal: „je to neodvratné, veľké americké banky v nasledujúcich rokoch presunú časť svojich aktivít z Londýna do Európy“.

Americkí bankári, s ktorými sa na svojej ceste stretol, mu vraj uviedli, že dilemu o odchode z Londýna majú už vyriešenú. Aktuálne sa pripravujú sa na technickú realizáciu transferu.

„Dôjde k presunu aktivít na kontinent. Neviem, v akom rozsahu, a neviem presne, o ktoré aktivity pôjde, ale dôjde k presunu podnikania na kontinent,“ povedal.

Dúfa, že priláka do krajiny čo najviac spoločností, ktoré plánujú opustiť Londýn a bude sa im snažiť uľahčiť sťahovanie, či už urýchlením procesu registrácie firiem alebo rozšírením daňových výhod pre vysťahovalcov.

Francúzsko má však stále vysoké firemné dane, čo môže predstavovať vážnu prekážku pre príchod nových firiem. Okrem je toho tamojšia vláda za zavedenie dane z finančných transakcií.

Zdroj: Reuters, TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial