Pondelok 15. októbra. Meniny má Terézia

Zamestnanosť rástla len v informačno-komunikačných činnostiach

V novembri rástla zamestnanosť medziročne len v informačných a komunikačných činnostiach o 1,2%. V ostatných sledovanýchr odvetviach pokračoval pokles počtu zamestnaných osôb.

Pokračoval pokles počtu zamestnancov vo veľkoobchode (o 27,3 %), v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev (o 21,8 %), priemysle (o 16,8 %), predaji a oprave motorových vozidiel (o 10,1 %), vo vybraných trhových službách (o 5,9 %), ubytovaní (o 5,8 %), maloobchode (o 3,9 %), stavebníctve (o 2 %), doprave a skladovaní o 1 %.

Priemerná nominálna mesačná mzda sa v novembri medziročne zvýšila v priemysle o 3,5%, maloobchode o 1,5% a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,1%. V predaji a oprave motorových vozidiel mzda klesla o 7%, vo veľkoobchode o 5,5%, vybraných trhových službách o 3,7 %, doprave a skladovaní o 2,9%, ubytovaní o 2,7%, informačných a komunikačných činnostiach o 1,5% a v stavebníctve o 0,4%.  

Reálna mzda vzrástla oproti novembru 2008 v priemysle o 3,1% a v maloobchode o 1,1%. Klesla v predaji a oprave motorových vozidiel o 7,4%, vo veľkoobchode o 5,9%, vybraných trhových službách o 4,1%, doprave a skladovaní o 3,3%, ubytovaní o 3,1%, informačných a komunikačných činnostiach o 1,9%, stavebníctve o 0,8%, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,3%.

Zdroj: ŠÚ SR

 

Jedna odpoveď na “Zamestnanosť rástla len v informačno-komunikačných činnostiach”

  1. ysscsuf píše:

    6VCEsY fgszfpyoywhu, [url=http://ohwdcocysffc.com/]ohwdcocysffc[/url], [link=http://xbjsuhuoxvme.com/]xbjsuhuoxvme[/link], http://uutimzeaxwtz.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *