Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Zamestnávatelia: Zvýšenie minimálnej mzdy nie je dobré riešenie

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ) je sklamaná z najnovšieho rozhodnutia Koaličnej rady zvýšiť od začiatku budúceho roka minimálnu mzdu o 3 percentá a nepovažuje ho za dobré riešenie.

Zamestnávatelia zdôrazňujú, že dohoda koalície je nielen v rozpore s chystaným balíčkom úsporných opatrení,ale aj programovým vyhlásením vlády.

AZZZ už skôr vydala tlačovú správu, v ktorej sa píše, že "zvýšenie minimálnej mzdy nepomôže nikomu, ale týka sa každého."

Zamestnávatelia zastúpení v AZZZ nepovažujú zvýšenie minimálnej mzdy za dobrý krok. „Ešte nie sme v situácii, kedy by sme mohli našich zamestnávateľov zaťažiť ďalšími nákladmi. Ich skúsenosti zo zvyšovaním minimálnej mzdy bez príslušného rastu produktivity práce nie sú dobré,"uvádza sa v správe.

A ďalej, "pravicová vláda by mala rešpektovať dokazateľné zistenia odborníkov o tom, že minimálna mzda má negatívny dopad na zamestnanosť Na svete je množstvo štúdií dokazujúcich, že povinná minimálna mzda znižuje možnosť zamestnať sa. Naopak, zatiaľ sme nenarazili na odborné stanovisko, ktoré by tvrdilo opak," zdôrazňujú členovia AZZZ.

Zdroj: AZZZ 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *