Pondelok 15. októbra. Meniny má Terézia

Zasadanie Eurogroup cieli na Grécko

Investície 31.10.2012 | 12:07 0 Komentárov

Na dnešnom zasadaní Eurogroup bude jediným bodom programu Grécko. Žiadne rozhodnutia ale nepadnú pokiaľ Troika nepodá správu, avšak od ministrov financií sa očakáva, že prerokujú záležitosti týkajúce sa spôsobu financovania dodatočných 30 milárd EUR Grécku vzhľadom na rozhodnutie dať grékom dva roky naviac na splnenie fiškálnych cieľov – upozorňuje šéfanalitik spoločnosti Alpari  James Hughes. 

Toto zasadanie obklopuje absolútny nedostatok záujmu kohokoľvek o čokoľvek, pretože tieto rokovania vyzerajú vždy rovnako. Ministri financií sa stretnú, na žiadnych dôležitých bodoch sa nezhodnú a nič sa nedosiahne. Veľa hovorí aj fakt, že takto dôležité stretnutie upútalo len malú pozornosť trhov.

Americké trhy by dnes mali znovu otvoriť obchodovanie po tom, ako brány Wall Street ostali dva dni zatvorené kôli katastrofálnej búrke Sandy. Takýto výpadok bol naposledy pred 125 rokmi. V dôsledku toho by sme mali na trhoch vidieť viac volatility ako v bežné dni, obzvlášť v čase keď začujeme zvuk otváracieho zvonu NYSE.

Zdroj: James Hughes, šéfanalitik spoločnosti Alpari.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *