Utorok 11. decembra. Meniny má Hilda

Záujem klientov o refinancovanie spotrebných úverov rastie

Banky Peter Apolen 13.09.2016 | 15:32 0 Komentárov

Refinancovanie starých úverov novými tvorí podľa štatistík ČSOB zhruba pätinu spomedzi všetkých poskytnutých spotrebných úverov. 

Podľa hlavného ekonóma banky Mareka Gábriša tým môže klient ušetriť od stoviek po niekoľko tisíc eur. Podľa štatistík NBS banky poskytli mesačne viac ako 200 miliónov eur spotrebných úverov. Tento rok je to viac 237 miliónov eur.

Pod výrazný rast sa podpisuje aj trend refinancovania úverov, nakoľko do týchto štatistík  sú zahrnuté aj úvery určené na splatenie starých záväzkov

„Očakávame, že trend prenášania úverov bude na Slovensku pokračovať. Úrokové sadzby na trhu sú výrazne nižšie, ako napríklad pred dvomi či tromi rokmi, a to je príležitosť pre klientov získať vďaka refinancovaniu lepšiu sadzbu,“ hovorí M. Gábriš.

Kým v júli 2016 dosahovala dohodnutá priemerná ročná úroková miera pri novoposkytnutých spotrebných úveroch 10,3 percenta, pred tromi rokmi to bolo 14,6 percenta.

Počas ôsmich mesiacov tohto roka zaznamenala ČSOB nárast priemernej výšky spotrebného úveru určeného na splatenie starých záväzkov medziročne o 18 percent. Najvyšší záujem refinancovať mali pritom klienti z Bratislavského a Banskobystrického kraja. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *