Streda 05. augusta. Meniny má Hortenzia

Záujem o investičné šperky vysokej hodnoty rastie

Investície 11.10.2019 | 14:02 0 Komentárov

Nedávna aukcia v sieni Sotheby’s opäť raz potvrdila stúpajúci záujem kupcov o výnimočné a zriedkavé diamanty, ktorých cena neustále rastie.

Najdrahším predaným šperkom dražby začiatkom augusta bol diamantový prsteň s centrálnym ružovým diamantom s váhou 10,64 karátu. Odborníci z aukčnej siene označili tento  ružový diamant za vzácny a dokonalý. Predal sa za cenu vo výške 19,86 milióna amerických dolárov. 

Odborníci z Amerického gemologického inštitútu potvrdili, že v histórii udeľovania certifikátov bolo iba jedno percento ružových diamantov vo svete väčšie ako desať karátov.

„Farebné diamanty majú vynikajúci rok,“ komentuje aukciu Alojz Ryšavý zo spoločnosti ALO diamonds. „Správa o zatvorení bane na ružové diamanty už v roku 2020 rozpútala medzi zberateľmi a klenotníkmi snahu získať tie najkrajšie kúsky. Záujem o ružové diamanty sa prenáša aj do strednej a východnej Európy a pribúdajú nám požiadavky na ne.“

Dlho očakávaným a zároveň druhým najdrahším šperkom aukcie bol náhrdelník z dielne americkej dizajnérky Anny Hu, ktorá sa v tvorbe inšpirovala čínskymi hudobnými nástrojmi. Diamantový náhrdelník upútal vďaka 100-karátovému žltému diamantu natoľko, že nový majiteľ zaň zaplatil 5,78 milióna amerických dolárov. 

Zástupcom bielych drahokamov bol okrem iných prsteň s jedenásť karátovým diamantom vydražený za 725-tisíc amerických dolárov.

Rovnako ako predchádzajúce dražby aj táto potvrdila záujem kupcov o diamantové  šperky v kombinácii s rubínmi, zafírmi či smaragdmi. V tejto kategórii dlhodobo kraľujú prstene.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *