Pondelok 30. novembra. Meniny má Ondrej, Andrej

Zisk VÚB klesol aj napriek rastu úverov a vkladov

Banky 30.10.2020 | 11:25 1 Komentár

Čistý zisk VÚB banky poklesol za deväť mesiacov roka medziročne o 41 percent. Došlo k tomu aj napriek rastu objemu úverov aj vkladov.

Portfólio čistých úverov banky dosiahlo ku koncu septembra 15,0 mld. eur, čo je o 3,6 percenta viac ako vlani. Celkové vklady klientov vzrástli až o 6,1 percenta na 12,6 mld. eur. Napriek tomu ziskovosť banky poklesla. Čistý zisk dosiahol 53,5 mil. eur a prevádzkový zisk 118,6 mil.

VÚB tak potvrdzuje trend celého bankového sektora. Zisky bankám na Slovensku v prvom polroku klesol o 64 percent. Ja za tým najmä dvojnásobný bankový odvod, ktorý platil v prvom polroku, a tvorba opravných položiek, ktorými sa banky pripravujú na očakávaný nárast mierny nesplácaných úverov.

“Napriek náročným časom, ktorými si všetci prechádzame, sa nám podarilo pokračovať v poskytovaní financií našim klientom,“ hovorí generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch. „V rámci programu Antikorona sme ako líder korporátneho bankovníctva firmám relatívne rýchlo prerozdelili najviac prostriedkov a pomohli im prekonať najťažšie obdobie. Tisícky klientov sa na nás mohli spoľahnúť pri odklade splátok, čo sa ukázalo ako jedno z najefektívnejších pomocných opatrení,“ dodáva.

Tagy banka VÚB zisk

Jedna odpoveď na “Zisk VÚB klesol aj napriek rastu úverov a vkladov”

  1. Ing. Marián Varhoľ píše:

    Dobrý deň.
    Pán generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch sa ukazuje ako pokračovateľ talianskych mafianskych praktík na Slovensku. Aj napriek tomu, že som akcionárom banky a mám v nej otvorený účet, najväčšou snahou banky je hrabanie zisku, teda ostrihať klientov ako ovce a nejaké omrvinky hodiť akože obetu na oltár COVID-19. VÚB dostala vo roku 2003 od Protimonopolného úradu pokutu za kartelovú dohodu, napriek tomu však v uvedenej praxi pokračuje.
    VÚB má uzatvorenú exkluzívnu zmluvu so Komorou exekútorov Slovenska na financovanie exekučnej mafie z prostriedkov klientov banky. Žiaden zákon, kartelová dohoda bánk na čele s VÚB s exekučnou mafiou na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial