Streda 27. marca. Meniny má Alena

Zlato na konci formácie trojuholník. Čo ďalej?

Predikcia pohybu ceny patrí k benefitom technickej analýzy. Na obrázku je formácia trojuholník. Triangle (trojuholník) je dlhodobá formácia; ideálny trojuholník trvá 4 až 10 týždňov. Pre formáciu trojuholník sú typické 4 body kontaktu. Pri prerazení ceny von z trojuholníka by sme mali vidieť vysoký objem (high volume). Medzi bodom 1 a 2 je základňa trojuholníka. Cieľ určíme tak, že k úrovni, kde cena prerazí trojuholník pripočítame (alebo odrátame) hodnotu základne.

Cena zlata sa pri prerazení trojuholníka môže dostať až k 2115 pri uptrende. Pri prerazení smerom dole by podľa trojuholníka mohla cena klesnúť k 1250 USD za uncu.

Obchodník by mal zvážiť aj iné faktory pri analýze a pred uskutočnením obchodu ako sú napríklad tieto:

  • Korekcia trvá dostatočne dlho na nahromadenie nákupného tlaku. Preto pokles nižšie môže byť menší než 400 bodov až o polovicu. Takýto pokles by prilákal nových býkov.
  • Prerazenie supportu pod 1609 by mohlo priniesť otestovanie minima pretrvávajúcej korekcie na 1527.
  • Najsilnejší support je na úrovni medzi 1336, kde je EMA200 až 1388, kde sa nachádza 100% úroveň Fibonacci extensions z 1932 k 1530 a 1797.
  • Po mesiacoch sa v najbližších týždňoch môžu začať objavovať negatívne nálady ohľadne vývoja americkej ekonomiky. To by znamenalo návrat k vzostupnému trendu nakoľko by prichádzalo do úvahy ďalšie kolo tlačenia peňazí (QE3).

trojuholnik-gold-pevoni-6-maj-2012

Zdroj: Peter Voštinár, Trading Mentor – Pevoni – Trading Academy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *