Utorok 27. októbra. Meniny má Sabína

Žltý melón získal významnú kapitálovú investíciu

Nebankové subjekty 14.09.2015 | 13:53 0 Komentárov

Žltý melón, prvý portál kolektívnych pôžičiek na Slovensku, úspešne ukončil svoje prvé investičné kolo a získal kapitál na posilnenie svojho ďalšieho rozvoja a realizáciu strategických plánov.

Na investícii do spoločnosti sa podieľali fond JEREMIE Co-Investment Fund, ktorý spravuje spoločnosť Limerock Fund Manager, investičná spoločnosť FTK Invest Hendrik Bremer, dlhoročný partner pre finančné služby pre región strednej a východnej Európy v konzultačných spoločnostiach PwC a Roland Berger. R. Bremer zároveň vstúpil do manažmentu spoločnosti.

„Po dva a pol ročnom pôsobení spoločnosti na slovenskom trhu sme pred niekoľkými mesiacmi zahájili naše prvé investičné kolo s cieľom získať kapitál na akceleráciu ďalšieho rastu a realizáciu našich strategických plánov, najmä v oblastiach rozvoja produktového portfólia a služieb pre našich klientov a teritoriálnej expanzie.

Nesmierne si vážime vstup p. Bremera do nášho tímu. Jeho dlhoročné skúsenosti v oblasti finančných služieb v celom našom regióne výrazne pomôžu pri našom ďalšom smerovaní.“ povedal o transakcii Roman Feranec, riaditeľ Žltého melóna.

„Žltý melón je priekopník finančných inovácií v oblasti kolektívneho požičiavania na Slovensku. Za dva a pol roka svojho pôsobenia dokázal, že vie ponúknuť veľmi zaujímavú alternatívu ľuďom, ktorí si chcú požičať za výhodných podmienok, ako aj ľuďom, ktorí svoje peniaze chcú lepšie zhodnocovať v porovnaní s inými možnosťami na finančnom trhu. Aj napriek minimálnemu rozpočtu na reklamu a marketing, Žltý melón zrealizoval už zaujímavý objem pôžičiek a získal veľké množstvo lojálnych klientov, pričom zároveň vidíme ďalší potenciál v rozvoji nových inovatívnych produktov a trhov.“ dodáva Michal Jablonka, partner Limerock Fund Manager.

„Kolektívne požičiavanie je trend, ktorý aktuálne významne mení finančný systém, rovnako ako sa pred nedávnom udialo v hudobnom, cestovnom či dopravnom priemysle. V USA a Anglicku sú tieto zmeny jasne viditeľné už nejaký čas a zároveň sú veľmi pozitívne vnímané zo strany vlády a finančných regulátorov, keďže okrem lepších služieb pre klientov robia finančný svet oveľa menej zraniteľným a závislým na gigantických finančných inštitúciách. “ vysvetľuje Hendrik Bremer prečo sa rozhodol do Žltého melóna investovať a zároveň vstúpiť i do manažmentu spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial